середу, 8 листопада 2023 р.

Участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт учнів 6-8 класів

 


6 листопада в Бучацькій філії Тернопільського обласного відділення МАН України проведено І етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів. У конкурсі брали участь учні шкіл міста, зокрема Бучацького ліцею Бучацької міської ради, ЗОШ №1 І-ІІІ ст. та Бучацького ліцею ім. св. Йосафата. Свої дослідницькі роботи представили 11 вихованців. Цьогоріч молоді дослідники обрали цікаві, актуальні і дуже захоплюючі теми. Кожна робота із зацікавленням  була вислухана членами журі та змістовно і структуровано запрезентована учасниками. 
У секції «Історичне краєзнавство» представлено два дослідження:
«Отець Теодосій (Тит) Галущинський, ЧСВВ – духовний провідник української нації» дослідник Василь Ябчаник, учень 8 класу Бучацького ліцею ім. св. Йосафата. Керівник Михайло Петрович Саламаха (отець Пантелеймон),  вчитель історії Бучацького ліцею ім. св. Йосафата.
«Сакральні та архітектурно-мистецькі пам’ятки Бучаччини»,  дослідник Тетяна Легіневич, учениця 7 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівник Леся Євгенівна Урбанська, викладач МАН.
У секції «Мистецтвознавства» представлено також два дослідження:
«Розвиток іконопису в Україні і застосування його в сучасному світі», дослідник Марія Касіян, учениця 8 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
«Мистецтво макраме у дизайні інтер’єру», дослідник Анастасія Осейчук, учениця 7 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Дана робота відзначена журі зависоку майстерність викладу матеріалу. Керівник досліджень у секції Володимир Михайлович Поморський, викладач Бучацької художньої школи ім. Омеляна Ментуса.
  У секції «Фольклористики» представлено дослідження на тему «Образ Матері Божої в українській літературі (фольклорі)», дослідник Світлана Гаврилюк, учениця 8 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівник Олександра Михайлівна Свиридюк, вчитель української мови та літератури Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
У секції «Мовознавства» представлено дослідження на тему «Особливості фразеологізмів у мовленні на місцевому матеріалі», дослідник Діана Велещук, учениця 6 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівник Галина Ярославівна Кольба, вчитель української мови та літератури Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
У секції «Української літератури» - «Війна у поезії: вплив і виразність військових конфліктів у сучасній поетичній літературі», дослідник Соломія Михайлів, учениця 8 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівник Марія Михайлівна Касіян, вчитель української мови та літератури Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
У секції «Всесвітня історія» - «Монументальні споруди: минуле і сучасність», дослідник Віталіна Фізьо, учениця 8 класу Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Бучацької міської ради. Керівник Іван Степанович Ковбінька, вчитель історії  Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Бучацької міської ради.
У секції «Медицина» запрезентовано дослідження на тему «Дослідження стану та проблеми йододефіциту», дослідник Христина Кізюк, учениця 8 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівник Леся Ігорівна Симак, вчитель біології та екології Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
І на завершення було представлено роботи у галузі точних наук:
у секції «Фізика» дослідження на тему «Вплив фізичної активності на енергетичні процеси», дослідник Анна Бешковецька, учениця  8 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради;
у секції «Навчальні, ігрові програми та віртуальна реальність» дослідження на тему «Використання програми PowerPoint для створення анімованих роликів: техніка, творчий підхід та інновації», наймолодший дослідник Емма Слобода, учениця  5 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради. Керівником даних досліджень у секціях є Алла Володимирівна Поморська, вчитель інформатики Бучацького ліцею Бучацької міської ради.
Бажаємо молодим дослідникам натхненності та творчого пошуку в кожній сторінці Нехай ваші напрацювання будуть цікавими, корисними і інноваційними, проливаючи світло на різноманітні аспекти нашого світу. Бажаємо вам не боятися викликів та нових горизонтів у світі науки, завжди пам'ятайте, що ваша праця може змінити світ на краще.
Везіння вам на шляху досягнень, та нехай кожна дослідницька робота, над якою ви працюєте, принесе вам радість та гордість за отримані результати. Бажаємо вам віри у власні сили і сміливості йти вперед у світі науки.
Вдалого захисту в ІІ етапі та досягнень і відкриттів на вашому шляху!

Немає коментарів:

Дописати коментар